Jak dbać o lakier w swoim motocklu?

Jak dbać o lakier w swoim motocklu?

Dla niektórych czyszczenie motocykla to żmudny obowiązek, dla innych nadal ważna ceremonia, do której trzeba się przyłożyć. Nic nie będzie nas zbliżać do maszyny tak bardzo jak staranne dbanie o nią i dopracowanie każdego elementu.

Czemu troska jest tak ważna? Przede wszystkim, jeśli motocykl będzie zadbany to i przyjemność z jazdy będzie większa. Czy ktoś widział na zawodach motocykl, który był brudny? Odpowiedź jest tutaj oczywista.

Pielęgnacja motocykla

Nie ma takich sytuacji, pojazdy są zawsze bardzo dobrze zadbane i nie będzie można im nic zarzucić. Trzeba pamiętać, że jeśli zanieczyszczenia nie będą usuwane to może się szybko okazać, że niszczyć się będą poszczególne podzespoły. Będziemy mieli również gorszy stan techniczny takiego motocykla i niektórych jego elementów. Jeśli motor nie będzie myty to bardzo szybko się okazuje, że pojawiają się różnorakie drobne awarie. Te zaś są często zauważane dopiero w momencie, gdy wykonuje się standardowe zabiegi związane z pielęgnowaniem pojazdu.

Jak skutecznie umyć motocykl?

To pojazd, który narażony jest na bardzo wiele szkodliwych czynników. Groźne są drobne i twarde elementy, które mogą dostać się do różnych miejsc i dodatkowo szybko mogą rysować nam nasz pojazd. W pierwszej fazie mycia stosujemy dużą ilość wody, która będzie w stanie potem ułatwić to mycie.

Zadbany motocykl

Usuwamy również wszelkie pozostałości po asfalcie czy smole. Przystosowany do tego preparat w sprayu będzie można bez problemu kupić. Po rozpyleniu będzie można go zostawić na kilka minut, by swoje działanie rozpoczął, a potem wszystko ścieramy miękką ściereczką. Niekiedy ten zabieg należy powtarzać. Do usuwania zanieczyszczeń zastosować można również glinkowanie jako metodę, która dobrze się sprawdzi. Dzięki niej usunie się to co w trakcie mycia nie zostało usunięte.

W momencie, gdy dbamy o nasz pojazd polerowanie będzie sprawą kluczową. To taka część prac, które jednak często są wykonywane niedokładnie, często umniejsza się ich wartość. Obiegowa opinia głosi, że woskowanie ograniczać się będzie tylko do uzyskiwania charakterystycznego połysku. Jednak w rzeczywistości wybór dobrego preparatu będzie bardzo ważny. To właśnie polerowanie zabezpiecza auto i gwarantuje jego odpowiednie piękno.