Czy Genesis to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Czy Genesis to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Samochody Genesis mogą być nowsze na ulicach, ale firma, która za nimi stoi, istnieje już od jakiegoś czasu. Jako luksusowe ramię Hyundai Motor Group, Genesis ma solidne zaplecze, ale czy Genesis to dobre samochody i czy są niezawodne?

Genesis to czołowy producent samochodów luksusowych, znany z produkcji wysokiej jakości samochodów. Choć nie ma on zbyt bogatej oferty, zapewnia niezawodny transport. Co więcej, naprawa lub konserwacja większości modeli nie powinna kosztować więcej, ale skala problemów może być większa.

W tym przewodniku omówimy wszystkie zalety samochodów Genesis. Opisujemy również obszary, na które należy zwracać uwagę, w tym kilka kłopotliwych modeli.

Spis treści show Czy Genesis to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Genesis są niezawodne? Historia Genesis Jakie są najczęstsze problemy z Genesis? 1. Nierówne obroty na biegu jałowym 2. Uszkodzony system dźwiękowy 3. Hałas układu wspomagania kierownicy Najbardziej niezawodne modele Genesis 2020 Genesis G80 2019 Genesis G70 2018 Genesis G90 Najmniej niezawodne modele Genesis 2021 Genesis G90 2015 Hyundai Genesis Czy Genesis to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Genesis to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Kilka z nowszych modeli Genesis zostało ocenionych jako Top Safety Picks. Dzięki konstrukcji tych pojazdów możesz spać spokojnie, wiedząc, że jesteś chroniony. Producent samochodów ciężko pracuje, aby stworzyć trwałą i bezpieczną ramę, która zapewni Ci bezpieczeństwo.

Ponadto, linia modeli Genesis jest wyposażona w najnowsze technologie wspomagające kierowcę. Funkcje te można znaleźć nawet w używanych modelach z ostatnich kilku lat.

2. Silnik

Silniki modeli Genesis są produkowane przez Hyundai Motor Group. Dzięki temu, że jest to czołowy południowokoreański producent samochodów, wiesz, że silniki te są mocne i niezawodne. Można znaleźć wiele opcji silników o różnych osiągach.

Jednakże, producent samochodów miał pewne problemy z silnikami w linii Hyundai. Nie wiadomo jeszcze, czy te problemy pojawią się w modelach Genesis.

RELATED: Czy Hyundaie to dobre samochody? Czy są niezawodne?

3. Rdza i karoseria

Niestety, niektóre modele Genesis są znane z tego, że rdzewieją. Problemy można zauważyć bardziej w obszarze tylnego błotnika i zderzaka.

Oczywiście problem ten staje się poważniejszy, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, gdzie często pada śnieg. Sól drogowa może prowadzić do większej korozji, dlatego należy często czyścić samochód.

4. Wyposażenie i technologia

W pojeździe Genesis nie brakuje niczego dobrego. Jako producent samochodów luksusowych, marka ta dostarcza wszystkie najnowsze funkcje i technologie.

Poziom technologii jest taki sam, jak w przypadku innych luksusowych marek. Wiele z tych modeli może się równać z liniami BMW, Mercedes-Benz i Audi. Jednak za wyposażenie modelu Genesis można często zapłacić mniej.

5. Osiągi

W przypadku Genesis nie ma zbyt wielu opcji. Ten luksusowy producent samochodów nie oferuje szerokiej gamy hybrydowych lub elektrycznych układów napędowych. Na razie jest kilka sedanów i kilka SUV-ów, ale nie więcej niż garstka.

Jednak silniki, które można znaleźć w modelach Genesis są mocne i niezawodne. Z łatwością można poczuć się jak za kierownicą Porsche lub innego samochodu sportowego w tym segmencie.

6. Przystępność cenowa

Jako marka luksusowa, nie ma nic przystępnego w jeździe samochodem Genesis. Najtańszą dostępną obecnie opcją jest model G70, którego cena zaczyna się od mniej niż 40 000 USD.

Ze względu na wyższe ceny, możesz się spodziewać, że zapłacisz więcej podatków. Ponadto, Twoje składki ubezpieczeniowe będą odzwierciedlać wyższą cenę.

7. Koszt posiadania

Większość modeli Genesis ma przyzwoite zużycie paliwa. Biorąc pod uwagę ceny benzyny, każdy jest zadowolony z oszczędności na paliwie.

Dodatkowo, modele Genesis dobrze trzymają swoją wartość. Jeśli wziąć pod uwagę niższe koszty konserwacji i napraw, koszty posiadania są rozsądne.

8. Koszty napraw i konserwacji

Według RepairPal, samochody Genesis są uważane za niezawodne. Roczny koszt napraw i konserwacji jest znacznie niższy niż w przypadku innych marek i znacznie niższy niż w przypadku innych modeli luksusowych.

Dodatkowo, częstotliwość napraw jest nieco wyższa niż w przypadku przeciętnego samochodu, ale znacznie niższa niż w przypadku marek luksusowych. Wreszcie, dotkliwość problemów została oceniona nieco wyżej niż normalnie, ale przeciętnie w porównaniu z innymi luksusowymi modelami.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy Genesis jest niezawodny?

Linia samochodów Genesis jest niezawodna, z bardzo małą liczbą problemów wskazywanych przez dzisiejszych konsumentów. Przy prawidłowej konserwacji silniki mają tendencję do długiej eksploatacji. Ponadto, koszty napraw są niższe niż w przypadku większości innych marek luksusowych na drogach.

Według J.D. Power, Genesis jest jednym z najlepszych producentów samochodów luksusowych. Znajduje się na8. miejscu, zaraz za Hyundaiem. Wyżej plasują się tylko Lexus, Cadillac i Buick.

Ponadto, Genesis G80 został uznany za najlepszy samochód klasy premium średniej wielkości. Żaden z pozostałych modeli nie znalazł się jednak w rankingu.

Historia Genesis

Firma Genesis Motors została utworzona przez Hyundai Motor Group w 2015 roku. Jednak pierwszy model koncepcyjny Genesis zadebiutował w 2003 roku. W 2007 roku pierwszy model pojawił się na drogach pod nazwą Hyundai. W 2013 roku, ze względu na swoją popularność, samochód ten doczekał się drugiej generacji.

Gdy producent samochodów stał się własną marką, popularność tego samochodu jeszcze bardziej wzrosła. W ciągu kilku lat marka miała już pełną linię sedanów i SUV-ów. W planach jest nawet model elektryczny, co świadczy o tym, że Genesis dotrzymuje kroku najnowszym technologiom.

Jakie są najczęstsze problemy z Genesis?

1. Nierówny bieg jałowy

Silniki Genesis są znane z tego, że czasami pracują na nierównym biegu jałowym. Najczęściej można to zaobserwować, gdy silnik jest zimny.

Niska praca silnika na biegu jałowym może prowadzić do zapalenia się kontrolki Check Engine. Czasami zapisywany jest kod usterki P161B, który można odczytać za pomocą skanera kodów, dzięki czemu wiadomo, co jest nie tak. Aby rozwiązać ten problem, zwykle wystarczy aktualizacja PCM.

2. Uszkodzony system dźwiękowy

W niektórych modelach może również występować usterka systemu dźwiękowego. Podczas korzystania z systemu nawigacyjnego może wystąpić awaria dźwięku z systemu dźwiękowego.

Może nie być słychać żadnych dźwięków z rozmów telefonicznych, radia satelitarnego lub odtwarzacza CD. Poza tym pozostałe funkcje działają prawidłowo. Jednak brak dźwięku może być irytujący, zwłaszcza podczas długiej jazdy.

3. Hałas wspomagania układu kierowniczego

Niektórzy klienci mówili o słyszeniu białego szumu wydobywającego się z pompy wspomagania układu kierowniczego. Może to być spowodowane po prostu zatkanym zbiornikiem, który napowietrza płyn.

Aby rozwiązać ten problem, można wyczyścić sito zbiornika. Powinno to przywrócić prawidłowy przepływ płynu, dopóki nie zostanie on ponownie zatkany.

Najbardziej niezawodne modele Genesis

2020 Genesis G80

Większość publikacji motoryzacyjnych wskazuje, że jest to jeden z najlepszych pojazdów w tym roku. Ten luksusowy samochód średniej wielkości oferuje spokojną jazdę, która pomoże Ci się zrelaksować.

Posiada również wysokiej klasy kabinę, zaprojektowaną tak, aby zapewnić wszystko, czego można zapragnąć. Nie dziwi również doskonała ocena w zakresie bezpieczeństwa, która sprawia, że cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

2019 Genesis G70

Ten model G70 jest oferowany po raz pierwszy. Jest to mniejszy samochód o zwinnym prowadzeniu, zapewniający przyjemność z jazdy, niezależnie od tego, dokąd zaprowadzi Cię droga.

Posiada również doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa i jest uznawany za niezawodną opcję. Ponadto, linia silników nie pozostawia nic do życzenia.

2018 Genesis G90

Jeśli chcesz mieć większy samochód, rozważ model G90. Zapewnia on wyrafinowane osiągi podczas jazdy z dużą dawką wrażeń.

Dodatkowo, wnętrze jest eleganckie i przestronne dla całej rodziny. Aby zapewnić jeszcze większą wartość, wystarczy spojrzeć na doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

Najmniej niezawodne modele Genesis

2021 Genesis G90

Największym minusem modelu G90 jest jego wartość odsprzedaży. Choć jest to godny konkurent dla BMW serii 7 czy Lexusa LS, nie zachowuje swojej wartości z upływem czasu.

Na przykład szacuje się, że G90 Ultimate z potężnym silnikiem 5,0 l V8 zachowa tylko 35% swojej początkowej wartości. Mimo to, nie ma większych zastrzeżeń co do niezawodności, więc jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu dodatkowych pieniędzy, ten model może Ci się spodobać.

2015 Hyundai Genesis

Mówiąc o problemach, nie można pominąć tych, które wystąpiły w modelu 2015 Hyundai Genesis. Ten samochód został wydany zanim Genesis stał się własną marką.

Być może uda Ci się znaleźć kilka tanich egzemplarzy na giełdzie samochodów używanych, ale powinieneś szukać dalej. W tym samochodzie występują poważne problemy z akumulatorem i układem elektrycznym, które są trudne do rozwiązania. Problemy te zostały jednak rozwiązane w kolejnych modelach, więc możesz być bezpieczny, kupując nowszy model.

Czy Genesis to dobry samochód do kupienia jako używany?

Ogólnie rzecz biorąc, kupując Genesisa, możesz mieć pewność, że to dobry samochód. Samochody są luksusowe, niezawodne i bezpieczne. Większość używanych pojazdów jest wyposażona we współczesne zaawansowane technologie, więc poczujesz się, jakbyś prowadził nowy samochód. Dodatkowo, jeśli chcesz chronić swoich bliskich, możesz skorzystać z doskonałych wyników w zakresie bezpieczeństwa.

Samochody Genesis mają lepsze osiągi niż większość innych marek luksusowych, a dodatkowo niektóre z nich są tańsze. Jeśli rozważasz zakup używanego samochodu luksusowego, powinieneś porównać modele obok siebie, aby ustalić, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Na razie nie znajdziesz żadnych modeli hybrydowych ani elektrycznych, którymi mógłbyś się cieszyć.