Urządzenia do polerowania samochodu

Urządzenia do polerowania samochodu

Pięknie wyglądający lakier to wizytówka naszego samochodu. Tak samo jak ładnie wyglądają koszula z garniturem to oczywiście świetny efekt wizualny, to również doskonały wizualny efekt uda się nam uzyskać w przypadku samochodu przez mozolną ręczną pracę albo też współpracę z urządzeniami mechanicznymi.

Lakier auta niszczyć się będzie praktycznie każdego dnia. Pyłki drzew, chemiczne deszcze, piasek czy żwir to wszystko może wpływać niekorzystnie na wygląd samochodu. Przede wszystkim, jeśli chcemy dbać o swoje auto musimy je dokładnie myć. Wiele osób czyści samochód z użyciem myjek ciśnieniowych. Jest to niezła opcja, ale nie będzie idealna. Lakier się nie niszczy, ale nie jest domywany. Idealnie jest użyć zestawu klasycznego czyli metoda na dwa wiadra. W jednym z nich woda z płynem, w drugim czysta woda do płukania gąbki. Po takim myciu widać czy lakier jest zniszczony czy wymaga tylko woskowania.

Rekomandujemy: Polerki samochodowe - oferta sklepu Motogo

Woskowanie czy polerka?

Użycie wosku samochodowego nie zlikwiduje rys na karoserii. Powinien on pokryć lakier przez specjalną ochronną warstwę, która będzie niewielkie rysy maskować. Jeśli zaś chodzi o polerkę te ryski mają być przez taką właśnie pracę usunięte. Jest to coś na kształt delikatnego peelingu. Lakier na pewno będzie nieco cieńszy po tym, ale są to wartości minimalne. Dodatkowo tą czynność wykonuje się rzadko, w razie potrzeby. Kolejny problem z jakim będziemy się stykać to twardość wody. Jeśli cechy twardości są tam znaczące po wyschnięciu zostaną białe ślady. Jeśli chcemy tego uniknąć powinniśmy wlać tylko troszkę szamponu. Droższe może być stosowanie metody na wodę demineralizowaną.

Ochrona lakieru

Czego potrzebujemy do polerowania?

Podstawa to oczywiście dobra pasta polerska. Warto zwracać uwagę także na pogodę. Nie może być za gorąco, dodatkowo trzeba te czynności wykonywać w cieniu. W ten sposób lakier stanie się twardszy, nie będzie takiego ryzyka jego uszkodzenia.

Najlepszą opcją polerowania będzie mechaniczne polerowanie. Użyć można dwa rodzaje maszyn. Albo będzie to niezbyt agresywna szlifierka kątowa inna to maszyna oscylacyjna. Wtedy wykonywane są nie tylko ruchy obrotowe maszyny, ale również coś na kształt ósemki. Takie polerowanie będzie oczywiście dokładniejsze, nie zostawi okrągłych śladów.