Czy warto kupić samochód na studia? Plusy i minusy

Czy warto kupić samochód na studia? Plusy i minusy

Studiowanie pochłania twój czas i dużo energii, która wyczerpuje cię pod koniec dnia. Myślenie o jeździe pociągiem lub jakimkolwiek środkiem transportu publicznego może sprawić, że Twój dzień będzie jeszcze gorszy, ponieważ nie wiesz, czego się spodziewać. Jest to jeden z wielu powodów, dla których studenci posiadają samochody na uczelni.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na kampusie, czy poza nim, może pojawić się potrzeba posiadania samochodu. Dlatego właśnie musisz zrozumieć niektóre z zalet i wad posiadania samochodu przed wykonaniem tego znaczącego ruchu.

Plusy

Pomaga dojeżdżać do pracy z łatwością

Przeniesienie miejsc zajmuje czas, większość z nich na oczekiwaniu na powolny transportu publicznego. Posiadanie samochodu w college'u pomaga przejść ze szkoły do domu i na zakupy z łatwością, jak przyjechać i wyjechać na czas.

Pomaga Ci szybko zebrać materiały do projektu lub zadania, które zostawiłeś w domu. W końcu unikasz surowych konsekwencji nie oddawania napisanych esejów na czas.

Teraz, ten punkt może szybko sprawić, że myślisz, że naprawdę potrzebujesz samochodu, aby Twoje doświadczenie w college'u lub na uniwersytecie było łatwe. Inną podobną rzeczą, o której studenci powinni wiedzieć, aby ułatwić sobie proces nauki, są profesjonalni pisarze EduBirdie. Kiedykolwiek potrzebuję pilnego eseju, oni zawsze piszą moje eseje w szybkim czasie i za przystępną cenę. Usługi te są okrzyknięte przez studentów z całego świata jako najlepsze w dziedzinie pisania akademickiego, a ja mam z nimi wspaniałe doświadczenia.

Zmniejsza obciążenie związane z noszeniem bagażu

Niektóre projekty, które piszesz i robisz wymagają wielu materiałów, z których niektóre są ciężkie do przenoszenia w pojedynkę. Posiadanie samochodu zmniejsza ten ładunek, pomagając Ci poruszać się z nim i dodawać wszystko, co ważne, co odkryjesz po drodze.

Pomaga to nie tylko w nauce, ale także w życiu poza uczelnią. Zakupy spożywcze i inne niezbędne rzeczy również wymagają posiadania samochodu, aby uniknąć drętwienia rąk.

Przydaje się podczas nocnych wyjść

Żaden wyznaczony kierowca nie powinien przekraczać określonej ilości wypitego alkoholu, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę. Posiadanie samochodu pomoże Ci wziąć pod uwagę tę dyrektywę podczas imprez i nocnych wyjść z piciem.

Jest to najlepszy sposób, aby uchronić swoją edukację przed ekstremalnymi skutkami nadmiernego picia. Dzięki niemu następnego dnia wrócisz do klasy na trzeźwo, napiszesz wypracowanie i będziesz się uczyć bez uczucia kaca.

Oszczędza wydatki na transport

Mieszkanie poza kampusem wiąże się z wieloma wydatkami, począwszy od płacenia czynszu, rachunków za media, a skończywszy na kosztach transportu. Samochód pomoże Ci obniżyć koszty transportu, zapewniając, że odłożysz pieniądze na oszczędności.

Pomaga również uniknąć godzin szczytu, kiedy opłata za taksówkę wzrasta z powodu złej pogody, kiedy spędzasz zbyt dużo czasu na uczelni podczas pisania eseju.

Minusy

Oddziela cię od twoich kolegów

College to miejsce, gdzie tworzysz nowych przyjaciół i trzymasz się z nimi, próbując zrozumieć ich lepiej. Posiadanie samochodu i załatwianie spraw co chwilę po sesji naukowej sprawia, że się od nich odrywasz.

W efekcie omija Cię wiele projektów grupowych, gier i zabaw, a to może mieć wpływ na Twoją edukację w przyszłości. Rozpoznają Cię tylko koledzy z klasy, którzy siedzą obok Ciebie podczas wykładów.

Naraża Cię na oferowanie darmowych usług przewoźnika

Inni studenci na uczelni, z którymi jesteś blisko, mają tendencję do proszenia o używanie Twojego samochodu do załatwiania spraw. Mogą one spowodować pewne szkody, które później wyskakują, gdy najmniej się tego spodziewasz. W innych przypadkach, twoi przylepni przyjaciele mogą chcieć darmowej przejażdżki do sklepu i jednego z powrotem do domu z dużą ilością zakupów.

Ogranicza cię do bycia trzeźwym przyjacielem

W nocnych wyjść, nie można cieszyć się zbyt wiele przez podjęcie picia za burtę, ponieważ trzeba jechać do domu. Musisz być odpowiedzialnym przyjacielem wśród gangu, a to może być nudne.

Ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu

College ma wiele wydatków oprócz tego, że kiedy studiujesz. Posiadanie samochodu zwiększa je z powodu kosztów utrzymania, opłat ubezpieczeniowych i cotygodniowego kupowania gazu. Musisz również zainstalować urządzenia śledzące, aby uniknąć kradzieży i opłat parkingowych na terenie uczelni.

Wniosek

Czy chcesz czy nie chcesz posiadać samochód, myśl o tym kiedyś przekroczyła twój umysł. Ale zanim podejmiesz inicjatywę zakupu, musisz mieć ważne powody, aby jeździć samochodem jako student na uniwersytecie. Wszystko zależy od wydatków, które chcesz przeznaczyć na edukację. Najlepszą radą przed zakupem jednego jest mieć plan, jak go utrzymać.