Pomysły na czystą tapicerkę samochodową

Pomysły na czystą tapicerkę samochodową

Kierowcy zwykle dokładają starań, aby wygląd zewnętrzny ich pojazdów nie budził zastrzeżeń. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy mamy do czynienia z wnętrzem samochodu. Tymczasem i ono przynajmniej raz na jakiś czas domaga się odświeżenia. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście tapicerka, która często zniechęca plamami po przekąskach, czekoladkach oraz błocie, które zimą trafia do auta w dużych ilościach.

Różne rodzaje tapicerek

Podczas wiosennych porządków warto więc pomyśleć o jej praniu zwłaszcza, że nie jest to czynność, która będzie wymagała od nas szczególnego zaangażowania. Jeśli zależy nam na tym, aby pranie przyniosło oczekiwane przez nas rezultaty, musimy pamiętać o tym, że nie ma mowy o jednym tylko rodzaju tapicerki. Ta może być wykonana zarówno ze skóry, jak i z bawełny oraz polimerów. Za każdym razem mamy przy tym do czynienia z nieco innymi sposobami czyszczenia, a rozwiązanie skuteczne w jednym przypadku, w innym może nas zawieść. Stosunkowo najłatwiejsza w czyszczeniu jest tapicerka skórzana. W tym przypadku wystarczy, że odkurzymy ją, a następnie użyjemy specjalnego mleczka przeznaczonego do konserwacji.

Czyszczenie tapicerki

Jeśli wspomniane czynności będziemy wykonywać regularnie, możemy mieć pewność, że nie będziemy musieli obawiać się o jej stan i nawet nie poznamy bardziej niebezpiecznych środków chemicznych. W innych wypadkach jednak nie obejdzie się bez odkurzacza lub pistoletu piorącego, zróżnicowanych końcówek, ściereczki z mikrofibry, a nawet bez specjalnej szczotki.

Pranie tapicerki

Bez względu na to, z jaką tapicerką mamy do czynienia, jeszcze przed przystąpieniem do jej prania powinniśmy ją starannie odkurzyć. Tu warto postawić na odkurzacz o dość dużej mocy. Im solidnej będziemy odkurzać, tym mniejsze będzie ryzyko tego, że nasza tapicerka skończy z plamami, których nie będziemy w stanie wyprać. Samo pranie nie jest wcale skomplikowane, warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy środek jest w jego przypadku tak samo wskazany. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup rozwiązań dedykowanych, a nie tych, którymi posługujemy się podczas prac domowych.