Co należy wiedzieć o nieostrożnym prowadzeniu pojazdu

Co należy wiedzieć o nieostrożnym prowadzeniu pojazdu

Istnieje wiele powodów wysokiej liczby wypadków samochodowych, które mają miejsce na amerykańskich drogach każdego roku. Wiele z tych wypadków można przypisać nieostrożności lub prostych błędów, ale istnieje jedna wspólna przyczyna, która jest odpowiedzialna za dużą liczbę wypadków, a jest nią lekkomyślna jazda. Kiedy ktoś prowadzi lekkomyślnie, nie tylko naraża siebie na niebezpieczeństwo, ale także wszystkich innych na drodze. To nie oznacza tylko innych kierowców, to również odnosi się do pieszych i rowerzystów, jak również.

Jeśli ktoś ulegnie wypadkowi samochodowemu, który został spowodowany przez nieostrożnego kierowcę, może uzyskać odszkodowanie, które pozwoli mu pokryć wydatki związane z wypadkiem. Wydatki te obejmują rachunki za leczenie poniesionych obrażeń, rachunki za naprawę uszkodzonego pojazdu oraz utracone zarobki z powodu niezdolności do pracy. Ofiary wypadków samochodowych spowodowanych przez nieostrożną jazdę będą musiały zatrudnić adwokata, który pomoże im złożyć pozew o odszkodowanie i uzyskać maksymalne odszkodowanie, którego potrzebują.

samochód

Co to jest lekkomyślna jazda?

Prawna definicja lekkomyślnej jazdy jest jazda z umyślnym i bezmyślnym lekceważeniem bezpieczeństwa innych. Nie oznacza to, że kierowca miał zamiar zranić kogoś innego lub spowodować wypadek, a raczej oznacza to, że zaangażowali się w działania, które wiedzieli, że są niebezpieczne i że rozsądna osoba zdaje sobie sprawę, może spowodować szkody dla innych. Nieostrożna jazda to szeroki parasol, który obejmuje wiele różnych rodzajów zachowań związanych z prowadzeniem pojazdu, w tym następujące:

  • Przekraczanie prędkości
  • Przejeżdżanie na czerwonym świetle lub na znakach stopu
  • Prowadzenie pojazdu w stanie zmęczenia
  • Wstawanie i wypadanie z ruchu
  • Agresywne odcinanie innych kierowców
  • Jazda po poboczu lub środkowej części jezdni
  • Wyścigi uliczne

Żadne z tych działań mają na celu celowo krzywdzić innych ludzi, ale łatwo jest zobaczyć, jak mogą one skończyć się robi to niemniej jednak. Działania na tej liście są powszechnie uważane za lekkomyślną jazdę w całym kraju, ale niektóre stany mają inne działania, które mogą być również klasyfikowane jako lekkomyślna jazda. Na przykład, na Florydzie próba ucieczki przed policją jest również uważana za lekkomyślną jazdę.

Kary za lekkomyślną jazdę

Kary i sankcje za lekkomyślną jazdę różnią się w zależności od stanu, ale wszystkie są bardzo poważne i mogą mieć trwałe konsekwencje dla życia kierowcy i jego rekordu jazdy. Na Florydzie, lekkomyślni kierowcy grozi do dziewięćdziesięciu dni w więzieniu i maksymalna grzywna w wysokości 500 dolarów za pierwsze wykroczenie. Za kolejne wykroczenia grozi do sześciu miesięcy więzienia i grzywna w wysokości do 5000 dolarów. Zarzuty stają się jeszcze poważniejsze, jeśli kierowca spowoduje uszkodzenie mienia lub obrażenia ciała innej osoby.

Jeśli kierowca spowoduje uszkodzenie mienia innej osoby, wówczas zarzut lekkomyślnej jazdy zostaje podniesiony do wykroczenia pierwszego stopnia, które podlega karze do roku więzienia i grzywny w wysokości 1000 dolarów. Uraz kogoś powoduje, że oskarżenie o lekkomyślną jazdę staje się przestępstwem pierwszego stopnia, które jest zagrożone karą do trzydziestu lat więzienia i grzywny w wysokości do 10 000 dolarów. Jednak grzywny i czas więzienia nie są jedynymi konsekwencjami lekkomyślnej jazdy, ponieważ ten zarzut będzie umieścić cztery punkty na prawie jazdy lekkomyślnego kierowcy. To może spowodować, że ich stawki ubezpieczeniowe wzrosną do punktu, w którym stanie się to nieosiągalne.

Skontaktuj się z adwokatem, jeśli uczestniczyłeś w wypadku spowodowanym nieostrożną jazdą

Każdy, kto uczestniczył w wypadku spowodowanym przez nieostrożnego kierowcę, powinien skontaktować się z adwokatem ds. szkód osobowych tak szybko, jak to możliwe. Powodem jest to, że są one uprawnione do złożenia wniosku o odszkodowanie za obrażenia ciała w celu otrzymania odszkodowania, którego potrzebują. Ofiara będzie potrzebowała adwokata, ponieważ firma ubezpieczeniowa nieostrożnego kierowcy będzie starała się zaoferować jak najmniejszą kwotę odszkodowania. Adwokat będzie w stanie negocjować z firmą ubezpieczeniową, aby upewnić się, że ofiara otrzyma uczciwą ugodę. Jeśli więc miałeś wypadek spowodowany przez nieostrożnego kierowcę, skontaktuj się z adwokatem tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się więcej na http://zapach-benzyny.pl/