Jak odnowić felgi aluminiowe

Jak odnowić felgi aluminiowe

Jeśli ktoś ma felgi aluminiowe to pewnie będzie traktował je jako ozdobę samochodu. Z czasem takie felgi będą ulegać zużyciu tak samo jak powłoka lakiernicza, nie będą one wyglądać tak dobrze. Warto również doprowadzić do tego, że felgi mają wyjątkowy blask.

Guma w sprayu – najszybsza metoda

Jeśli chodzi o szybki sposób na zabezpieczenie felg będzie to guma w sprayu. Do przeprowadzenia prac najczęściej będą nam potrzebna dwa pojemniki po 400 ml. Felgi zanim będzie się nakładać gumę musza być idealnie oczyszczone oraz odtłuszczone. Przed natryskiwaniem preparatu musimy także zasłonić elementy hamulcowe. Dzięki temu można wykonać takie prace bez zdejmowania kół i jest to zdecydowanie wygodniejsze.

Polerowanie

Jak chcemy uzyskiwać zadowalające efekty na pewno warto będzie zdecydować się na polerowanie. Taki proces to świetny wybór, ale musimy wiedzieć, że zdecydowanie bardziej zajmujący, ponieważ wymagać będzie demontowania felg. Musimy je bardzo dokładnie oczyścić z brudu. Usuwa się starą powłokę lakiernicza, by można było wykonywać polerowanie.

Polerowanie felg aluminiowych

W trakcie pracy wykonuje się polerowanie z materiałami o różnej gradacji. W taki sposób osiągnąć można świetne efekty. W momencie, gdy felgi będą wypolerowane można myśleć o nałożeniu specjalnych wosków. Dzięki temu można wydłużyć efekty realizowanych prac. Po jakimś czasie taki proces będzie trzeba powtarzać.

Lakierowanie

Gdy chodzi o trwałe efekty prac można mówić o lakierowaniu. Tak samo jak przy polerowaniu należy tutaj również demontować felgi. Przygotowanie powierzchni to bardzo ważna sprawa, felgi muszą być idealnie wyczyszczone. Na koniec przygotowuje się lakier bazowy, ponieważ dzięki niemu felg pokrywa się kolorem. Ostatni etap to jeszcze przygotowanie bezbarwnego lakieru, który odpowiadać będzie za nadawanie połysku, sprawi że bazowa warstwa będzie zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jeśli chcemy decydować się na lakierowanie efekt będzie rzeczywiście doskonały, ale niestety musimy poświęcić na to więcej czasu. Odświeżenie felg będzie można wykonać na wiele różnych sposobów, by uzyskiwać zadowalające efekty.