12 Najlepsze wyciągarki elektryczne dla samochodów ciężarowych w 2022 roku - przegląd

12 Najlepsze wyciągarki elektryczne dla samochodów ciężarowych w 2022 roku - przegląd

Posiadanie samochodu typu SUV lub Jeep może być fajne, a jeśli ktoś go ma, jest bardzo prawdopodobne, że jest entuzjastą częstego wyjeżdżania nim na drogi.

Jazda po wzgórzach i w niebezpiecznych miejscach może być przyjemna, ale tylko wtedy, gdy samochód SUV lub Jeep jest wyposażony we wszystkie niezbędne rzeczy, które trzeba mieć podczas niebezpiecznej podróży. Jedną z ważnych rzeczy, które należy mieć w swoim SUV-ie lub Jeepie, jest wyciągarka z napędem elektrycznym, jeśli często wyjeżdżasz w teren i wjeżdżasz w miejsca, do których zwykły właściciel sedana nie może się dostać.

Dlaczego więc potrzebujesz elektrycznej wyciągarki zamontowanej w swoim pojeździe?

Po pierwsze, możesz pomóc innym podróżnikom na drodze. Być może ich samochód utknął w piasku lub skończyło im się paliwo. Wystarczy zdjąć hak z wyciągarki swojego pojazdu, zaczepić go o belkę samochodu, który ma kłopoty, i wyciągnąć go naszym pojazdem. Przypomina to trochę holowanie za pomocą liny. Jednak innym głównym zastosowaniem jest wydostanie siebie i swojego pojazdu z trudnej sytuacji.

Powiedzmy, że jesteś na tyle odważny, aby jeździć po Górach Skalistych dla zabawy lub może twój dom jest tam na górze, wyciągarki elektryczne mogą się przydać w takich przypadkach. Może zdarzyło Ci się przejechać przez śliski i błotnisty teren, a przed Tobą jest tylko drzewo, wyciągarka elektryczna zamontowana na przednim lub w niektórych przypadkach na tylnym zderzaku może uratować Ci życie.

Do wyboru jest jednak wiele różnych typów wyciągarek elektrycznych. Tak wiele marek, a każda z nich ma swoje własne cechy. Jednym z najważniejszych aspektów wyciągarki jest jej udźwig. Nie chcesz przecież, aby przedni zderzak Twojego pojazdu oderwał się pod wpływem siły ciągnącej, zabierając ze sobą cenną wyciągarkę!

Jak więc wybrać najlepszą wyciągarkę elektryczną do swojego samochodu? Cóż, dowiedzmy się tego. Poniżej znajduje się lista najlepszych wyciągarek elektrycznych, a każda z nich posiada zalety i wady produktu oraz uciąg, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią dla Twojego SUV-a lub Jeepa, a może nawet ciężarówki, jeśli taką posiadasz.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej przed zakupem wyciągarki elektrycznej do swojej ciężarówki, sprawdź nasz przewodnik kupującego na dole artykułu. Przewiń w dół lub kliknij tutaj. Spistreści pokaż Najlepsze wyciągarki elektryczne w 2022 r. 1. Wyciągarka elektryczna Smittybilt 98510 - najlepsza wydajność 2. Wyciągarka elektryczna WARN 26502 M8000 - niski profil 3. WARN 86260 VR12000 Wyciągarka elektryczna - najlepsza wartość 4. WARN 92820 Wyciągarka elektryczna ZEON Platinum 12 - profesjonalna 5. Wyciągarka elektryczna MileMarker SEC95 9500 lbs 6. KFI Products SE45 ATV Stealth Wyciągarka elektryczna - budżetowa UTV/ATV 7. Wyciągarka elektryczna SuperWinch 1595200 - niska cena 8. Zestaw wyciągarki elektrycznej VIPER Max - ATV/UTV 9. WARN 89020 Vantage Wyciągarka elektryczna 2000lb 10. WARN 90250 ProVantage Wyciągarka elektryczna 2500lb 11. Wyciągarka elektryczna Champion Power 14560 - ATV / UTV 12. SuperWinch 1130220 Wyciągarka elektryczna ATV 12 VDC Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wyciągarki elektrycznej. Określ rozmiar swojego samochodu ciężarowego lub SUV Cena Gdzie kupić wyciągarkę Dostęp do części zamiennych Gwarancja Części i akcesoria 2 główne typy wciągarek Wciągarki elektryczne Wciągarki hydrauliczne Różne rodzaje lin do wciągarek Liny stalowe Kable na bazie syntetycznej Wnioski

Najlepsze wyciągarki elektryczne w 2022 roku

ProduktMocDługość linyWaga (w funtach)Cena
SuperWinch 11302203000 lbs50 stóp20 Sprawdź cenę
Champion Power Equipment 145604500 lbs38 ft30 Sprawdź cenę
WARN 90250 ProVantage 25002500 funtów50 ft28 Sprawdź cenę
WARN 890202000 lbs50 stóp21 Sprawdź cenę
VIPER Max4000 funtów40 ft28 Sprawdź cenę
SuperWinch 15952009500 funtów95 stóp30 Sprawdź cenę
KFI Produkty SE45 ATV10000 lbs38 ft 8 Sprawdź cenę
MileMarker SEC95 9500 funtów100 stóp93 Sprawdź cenę
WARN 92820 ZEON 12000 funtów80 stóp98 Sprawdź cenę
WARN 86260 VR1200012000 lbs94 ft89 Sprawdź cenę
WARN 26502 M80008000 lbs100 ft83 Sprawdź cenę
Smittybilt 9851010000 funtów98 ft65 Sprawdź cenę

1. Wyciągarka elektryczna Smittybilt 98510 - najlepsza wydajność

Smittybilt, jak sama nazwa marki brzmi, jest tutaj ze swoją wyciągarką. To, co ją wyróżnia, to nie tylko sama marka, ale fakt, że Smittybilt stosuje w modelu 98510 syntetyczną linę pociągową. Posiada on również 3-stopniową przekładnię planetarną z mocnym bębnowym układem hamulcowym. Jedną z jego szczególnych cech jest to, że jest bardzo wodoodporny. Posiada klasę szczelności IP68, co oznacza, że sprawdzi się podczas zalania wodą w trudnych warunkach, ale do pewnego stopnia. Inną cechą wyróżniającą tę wyciągarkę jest to, że zamiast liny stalowej zastosowano w niej linę syntetyczną, co pozwala uniknąć problemu rdzy.

Podsumowując, nie musisz się martwić o jakość wykonania urządzeń SmittyBilt, ponieważ są one tak samo popularne jak WARN i znane jako ciężki sprzęt dla dużych ciężarówek, do tego jest to firma, która produkuje przyczepy i inny ciężki sprzęt dla pojazdów 4×4 i innych pojazdów terenowych! Gwarancja na ten produkt jest naprawdę świetna, dożywotnia gwarancja mechaniczna i 5-letnia gwarancja elektryczna, co mówi nam, że jakość tej wyciągarki nie budzi zastrzeżeń!

Plusy
 • Wyciągarka jest wyposażona w WiFi, co ułatwia jej obsługę za pomocą telefonu komórkowego
 • Dożywotnia gwarancja mechaniczna
 • Silnik o mocy 6,6 KM
 • 5 lat gwarancji na elementy elektryczne
 • Oznaczenie ip68, dzięki czemu może wytrzymać krótkotrwałe zanurzenie w wodzie
Wady
 • Ustawienie skrzynki sterującej może być nieco trudne, ponieważ nie można jej łatwo zamontować w samochodzie.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

2. Wyciągarka elektryczna WARN 26502 M8000 - niski profil

WARN powraca z kolejną wysokiej jakości wyciągarką. Powodem tego jest fakt, że WARN jest bardzo popularną nazwą na rynku i dobrze znaną z tego, że produkuje wysokiej jakości wyciągarki do ciężkich zadań i budżetowe wyciągarki do różnych zastosowań.

Tym razem jest to model WARN M8000, który jest w stanie uciągnąć ładunek o wadze 8000 funtów. Tak, jest to lżejsza wersja innych modeli wyciągarek do pracy przy dużych obciążeniach, ale nie ustępuje jakością silnika i materiałów użytych do produkcji obudowy wyciągarki. Ta elektryczna wyciągarka jest napędzana silnikiem o mocy 4,8 KM i posiada linę stalową o długości 100 stóp. Silnik jest sterowany za pomocą odłącznika z liną o długości 3,7 metra. Wyciągarka ta może być używana w każdym samochodzie ciężarowym lub SUV, podobnie jak inne wyciągarki, należy tylko uważać, aby nie przekroczyć maksymalnej dopuszczalnej nośności, aby nie uszkodzić wyciągarki i samego samochodu.

Plusy
 • Charakteryzuje się mocną i sztywną konstrukcją, podobnie jak inne modele
 • Lina o długości 100 stóp
 • Silnik elektryczny o mocy 4,8 KM
 • Kompaktowa, może być montowana w wielu różnych miejscach dzięki swojej konstrukcji
 • Wyposażony w 3-stopniową maszynę do tyłu mechanizmu hamowania.
 • Posiada system obsługi silnika z długim kablem zwiększającym użyteczność (3,7 metra).
Wady
 • Może nie działać dobrze, jeśli zostanie zalany wodą w przypadku trudnego terenu (w przeciwieństwie do innych wariantów)

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

3. Wyciągarka elektryczna WARN 86260 VR12000 - najlepsza wartość

WARN ma kolejny model wyciągarki w sklepie dla Ciebie. Jest to VR-12000, co oznacza, że ten model może mieć również udźwig 12 000 funtów. To sprawia, że jest to kolejna ciężka wyciągarka WARN z napędem elektrycznym. Cena tej wyciągarki jest jednak niższa niż cena jej wyżej wymienionego rodzeństwa. Mimo to, moc silnika nie została zmniejszona.

Prędkość ciągnięcia ma również znaczenie przy uciąganiu i ten model wyciągarki WARN wykonuje dobrą robotę w tym zakresie. Sama wyciągarka została wykonana z wytrzymałych materiałów i wyposażona w mocny silnik, który jest w stanie ciągnąć z prędkością większą niż większość innych wyciągarek dostępnych obecnie na rynku. Oprócz prędkości, hamowanie jest równie wydajne. Wyciągarka została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w samochodach dostawczych o mniejszych rozmiarach niż standardowe oraz w wielu samochodach typu SUV.

Dzięki tej wyciągarce otrzymujesz naprawdę mocny silnik, do 12000 lbs, który jest ciągnięty przez 28,6-metrową linę stalową, sterowaną za pomocą zdalnego demontażu z 3,7-metrowym przewodem.

Plusy
 • Wykonana z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu ma sztywny i wytrzymały układ.
 • Łatwiejsza obsługa niż w przypadku innych wyciągarek dzięki ergonomicznej konstrukcji
 • 3,7-metrowy przewód zdalnego sterowania
 • Lina o długości 28,6 metra
 • Wyciągarka jest łatwa do zamontowania na samochodzie
 • Posiada naprawdę mocny silnik o dużej mocy
 • Objęta dożywotnią gwarancją
 • Posiada silny mechanizm hamujący, który zapobiega ześlizgiwaniu się liny
Wady
 • Pakiet nie obejmuje płyty wyciągarki, na której jest ona instalowana, a następnie montowana na pojeździe.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

4. WARN 92820 ZEON Platinum 12 Wyciągarka elektryczna - profesjonalna

ZEON ma jedną ciężką kabestan elektryczny czeka na Ciebie i Twój pojazd. Jak twierdzi wiele osób i użytkowników tej wyciągarki, WARN's Zeon platinum 10 może być najpotężniejszą i najbardziej wytrzymałą wyciągarką elektryczną dostępną na rynku w tym momencie. Nie bez powodu nazywana jest ona wyciągarką do dużych obciążeń. Wyciągarka posiada udźwig 12 000 funtów, co jest idealnym rozwiązaniem w niemal każdej sytuacji. Ale zaraz, to jeszcze nie wszystko!

Nadeszła era zaawansowanych technologii. Już nie tylko Twój laptop i telefon komórkowy mają wbudowany moduł Wi-Fi. Ta wyciągarka ma wbudowany moduł Wi-Fi, który zapewnia kontrolę nad jej działaniem. Dzięki temu możesz łatwo sterować wyciągarką bez konieczności wysiadania z samochodu. Nie tylko to, ale możesz sprawdzić nawet temperaturę silnika. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna wyciągarka z solidnym i mocnym silnikiem.


Plusy

 • Wyciągarka ta posiada port ładowania, który może być wykorzystywany do ładowania telefonu komórkowego podczas jazdy. Działa jak ładowarka samochodowa.
 • Wodoodporność IP68
 • Obsługa wyciągarki staje się tak prosta, jak korzystanie z telefonu komórkowego. Wszystkie funkcje umożliwiają sterowanie silnikiem za pomocą telefonu komórkowego.
 • Lina o długości 80 FT
Wady
 • Wyciągarka jest naprawdę ciężka i nie można jej nazwać tak po prostu. Może to zwiększyć wagę pojazdu.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

5. Wyciągarka elektryczna MileMarker SEC95 9500 lbs

Kolejna niezawodna nazwa na rynku, MileMaker oferuje swój model wyciągarki SEC95, o którym mówi się, że działa bardzo dobrze pod obciążeniem i w trudnym terenie. Posiada potężny silnik zdolny do ciągnięcia maksymalnie 9500 funtów. Ponadto jest wytrzymała i odporna na zachlapanie wodą bez ryzyka zwarcia przewodów elektrycznych wewnątrz wyciągarki. Twierdzi się również, że dobrze sprawdza się w śnieżnych porach roku. Wyciągarka jest wykonana ze stali nierdzewnej, która nie jest błyszcząca na zewnątrz, ale mocna od wewnątrz, co ma znaczenie. MileMarker stosuje w tej wyciągarce także linę syntetyczną.

To rozczarowujące, że dobra wyciągarka o dużej mocy, która ma potencjał, by być nazywana świetną wyciągarką przy niskim budżecie, jest słabo zapakowana.


Plusy

 • Wyciągarka została zaprojektowana tak, aby była odporna na rdzę i korozję
 • Odporność na wodę, błoto i śnieg IP68
 • Obudowa przekładni z mechanizmem zegarowym
 • Wyciągarka jest odpowiednio uszczelniona, aby utrzymać wodę z dala od elektroniki wewnątrz.
Wady
 • Słabo zapakowana

Sprawdź cenę na Amazon

ZWIĄZANE: Jak wybrać właściwe przełożenie osi dla ciężarówki/ pickupa?

6. KFI Products SE45 ATV Stealth Wyciągarka elektryczna - budżetowa UTV/ATV

Jest to niedroga i ekonomiczna wyciągarka dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyciągarki do dużych obciążeń, nie mają dużego pojazdu lub po prostu potrzebują wyciągarki do minimalnych zastosowań. Firma KFI oferuje niedrogą wyciągarkę o numerze modelu SE45, która może uciągnąć ciężar o wadze 4500 funtów. Jej silnik posiada planetarny system 3-stopniowej przekładni, a wyciągarka wyposażona jest w syntetyczną linę zamiast stalowej. Może być sterowana za pomocą pilota z odpowiednio długą linką, co ułatwia obsługę. Wyciągarka może być zasilana z akumulatora samochodowego o napięciu 12 V.

Mimo, że marka ta nie jest tak znana jak inne, to jednak w swojej cenie jest w stanie zaoferować bardzo dobrą ofertę. Oznacza to, że ta wyciągarka może być po prostu przeznaczona do pracy w łagodnym terenie i w sytuacjach, które nie wymagają ekstremalnego obciążenia wyciągarki.


Plusy

 • Charakteryzuje się dobrym designem i wykonana jest z wysokiej jakości stali
 • Niska cena
 • Dołączony ogranicznik haka linowego
 • Posiada kontroler typu kierownicy również do obsługi wyciągarki
Wady
 • Nie zawiera uniwersalnej płyty montażowej.
 • Syntetyczna lina
 • Silnik w kabestanie nie jest tak mocny jak w innych kabestanach z tej listy

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

7. Wyciągarka elektryczna SuperWinch 1595200 - niska cena

Kolejna przyjazna dla budżetu wyciągarka SuperWinch zachowuje wysoką jakość i mocny silnik w swojej wyciągarce Tiger Shark. Jest ona w stanie uciągnąć maksymalne obciążenie 9500 funtów i może być przydatna dla osób, które nie korzystają z wyciągarek w szerokim zakresie. Nie oznacza to jednak, że kabestan jest słaby. Wykonana jest z wysokiej jakości stali z chromowanymi wypustkami, a wodoodporna cewka elektromagnetyczna chroni przed bryzgami wody.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wytrzymała wyciągarka, a jej silnik posiada 3-stopniowy system przekładni. Przekładnie wykonane są z dobrego materiału, dzięki czemu silnik jest wytrzymały. Posiada ergonomiczną konstrukcję, która ułatwia obsługę kabestanu podczas montażu.
Jedynym minusem jest bezpiecznik, który przepala się pod dużym obciążeniem. Oznacza to, że ten konkretny model kabestanu SuperWinch nie jest przeznaczony do intensywnego użytkowania i jest to podstawowa cecha, która zapobiega spalaniu się silnika.

Plusy
 • Rękojeść kabestanu ma gumowy uchwyt, który ułatwia przenoszenie kabestanu
 • Sam kabestan wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej
 • Odpowiednio uszczelniony silnik, który chroni przed brudem, zanieczyszczeniami i wodą
 • Wyposażona w swobodnie obracającą się szpulę, która ułatwia rozwijanie liny
Wady
 • Bezpiecznik nie jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać naprawdę duże obciążenia

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

8. Zestaw wyciągarki elektrycznej VIPER Max - ATV/UTV

Jeśli zdarza Ci się jeździć w trudnym terenie, ale potrzebujesz niezbyt drogiej wyciągarki, to wyciągarka ATV Viper jest dla Ciebie. Jest ona wystarczająco wytrzymała, aby używać jej w trudnych sytuacjach i może uciągnąć ładunek o wadze 4000 funtów. Firma twierdzi, że jej wyciągarka może być używana do pługa śnieżnego. Silnik posiada 3-stopniową przekładnię planetarną oraz silny układ hamulcowy, który jest w stanie utrzymać linę wystarczająco mocno w każdej sytuacji.

Cewka elektromagnetyczna jest odpowiednio uszczelniona, aby rozpryski wody nie uszkodziły wewnętrznych elementów elektrycznych. Sterowanie odbywa się za pomocą małego sterownika z wystarczająco długim kablem, aby można go było obsługiwać siedząc w samochodzie. Ogólnie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, wyciągarka Viper's Max ATV to dobra wyciągarka o dużej mocy dla mniejszych pojazdów. Zaleca się sprawdzenie płyty montażowej dołączonej do wyciągarki przed zakupem i instalacją, jeśli to możliwe.


Plusy

 • Uszczelka objęta jest dożywotnią gwarancją
 • Wodoodporność IP67
 • Wyposażona w 3-stopniowy system przekładni planetarnych
 • Wyciągarka może być sterowana za pomocą łatwego w użyciu kontrolera
Wady
 • Nie zawiera uniwersalnej płyty montażowej
 • Lina syntetyczna (w zależności od upodobań)

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

9. Wyciągarka elektryczna WARN 89020 Vantage 2000lb

WARN posiada wiele modeli wyciągarek z wieloma możliwościami wyboru dla różnych osób o różnych wymaganiach. Ten jest podobny do innych wariantów i zbudowany z mocnej stali wysokiej jakości do produkcji obudowy kabestanu i samego silnika. WARN's Vantage 2000 może udźwignąć obciążenie 2000 funtów i posiada lekką, ale wytrzymałą linę syntetyczną, która chroni przed rdzą i korozją.

Cewka elektromagnetyczna silnika jest odpowiednio uszczelniona, dzięki czemu odrobina wody nie zakłóci pracy silnika. Silnik jest wyposażony w 3-stopniową przekładnię i pomimo swoich rozmiarów doskonale sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Obudowa przekładni jest wykonana z kompozytu, a koła zębate są całkowicie metalowe. Jednak wielu zapobiegliwych klientów twierdzi, że silnik może zamarznąć, jeśli używa się go w bardzo zimnych warunkach pogodowych.

Plusy
 • Sam silnik oraz cewka elektromagnetyczna są odpowiednio uszczelnione, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę
 • Posiada dynamiczny i mocny układ hamulcowy
 • Kompozytowa obudowa przekładni
 • Posiada łatwy w użyciu sterownik wyciągarki w formie kierownicy
Wady
 • Jak twierdzi wielu użytkowników, silnik ma tendencję do zamarzania, gdy nie jest używany przez dłuższy czas
 • Znalezienie idealnej pozycji montażowej dla tego modelu może być trudne ze względu na jego konstrukcję

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

10. Wyciągarka elektryczna WARN 90250 ProVantage 2500lb

Tym razem WARN ma dla Ciebie jeszcze bardziej przyjazną dla budżetu wyciągarkę elektryczną. Wyciągarka ta jest przeznaczona do użytku w małych pojazdach 4 kołowych i terenowych. Niemniej jednak, produkty WARN, niezależnie od tego jak bardzo są przyjazne dla budżetu, zachowują najwyższą możliwą jakość. Posiada ona tarczowy układ hamulcowy i jest dość mocna. Można nią sterować za pomocą małego pilota z dźwignią. Wyciągarka ta przeznaczona jest do lekkiego użytkowania w stosunkowo łatwym terenie.

Wyciągarki WARN, bez względu na rozmiar, zachowują wysoką jakość i wydajność, którą zna prawie każdy fanatyk motoryzacji, nawet jeśli nie posiada tego sprzętu.

Plusy
 • Wyciągarka jest wykonana z materiałów, które nie pozwalają na gromadzenie się rdzy i korozji.
 • Wyposażona w 3-stopniowy system przekładni planetarnych.
 • Cewka elektromagnetyczna jest odpowiednio uszczelniona przed rozpryskującą się wodą.
Wady
 • Lina nie jest tak wytrzymała i mocna jak w innych wyciągarkach.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

11. Wyciągarka elektryczna Champion Power 14560 - ATV / UTV

Champion Power Equipment może nie jest popularną marką, ale po przyjrzeniu się jej wyciągarce, zasłużyła sobie na to, aby znaleźć się na tej liście. Cechą wyróżniającą wyciągarkę 14560 jest to, że jej sterownik jest bezprzewodowy, co ułatwia sterowanie silnikiem. Nie musisz się martwić o odpowiednie ułożenie przewodów, aby nie przeszkadzały. Po ustawieniu haka można wygodnie sterować urządzeniem, a następnie wsiąść do samochodu i rozpocząć pracę. Urządzenie 14560 jest przeznaczone do użytku z mniejszymi pojazdami, takimi jak pojazdy terenowe i UTV. Dzięki kompaktowej konstrukcji można go łatwo zamontować, a jego udźwig wynosi maksymalnie 4500 funtów, co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych wyciągarek.

Jeśli chodzi o hamowanie, hamulce bębnowe dobrze radzą sobie z utrzymaniem solidnej przyczepności liny. Silnik posiada 3-stopniową przekładnię planetarną, podobną do prawie wszystkich wyciągarek elektrycznych dostępnych na rynku. Odwijanie liny jest łatwe dzięki swobodnie obracającej się szpuli. Stalowa lina jest galwanizowana, dzięki czemu jest odporna na rdzę i korozję. W zestawie znajduje się również płyta montażowa, którą można łatwo zamontować na prawie każdym pojeździe ATV.

Zalety
 • Wyposażona w 3-stopniową przekładnię planetarną z silnym mechanizmem hamującym
 • Firma Champion Power Equipment oferuje roczną ograniczoną gwarancję na swoją wyciągarkę elektryczną
 • Posiada osłonę ochronną na różne warunki pogodowe
Wady
 • W przypadku, gdy dołączona płyta nie pasuje do pojazdu, może być konieczne dokupienie płyty pasującej do pojazdu (sprzedawana oddzielnie)
 • Recenzje pokazują, że śruby z czasem się poluzowują i trzeba je często sprawdzać i dokręcać.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

12. SuperWinch 1130220 Wyciągarka elektryczna ATV 12 VDC

SuperWinch powraca z lekką wyciągarką elektryczną przeznaczoną dla pojazdów ATV, jeśli jesteś ich właścicielem. Zachowuje ona swoją solidną konstrukcję i jest zbudowana z wysokiej klasy materiałów. Wyciągarka z silnikiem może być zasilana z akumulatora pojazdu.

Posiada solidnie wykonaną szpulę, na której spoczywa lina, która rozwija się bez większego wysiłku. Wyciągarka wyposażona jest w lekki, ale mocny silnik o maksymalnym udźwigu 3000 funtów, dzięki czemu trudny teren nie będzie stanowił przeszkody dla Ciebie i Twojego pojazdu. Co najważniejsze, silnik jest niezwykle cichy podczas pracy. Posiada on 3-stopniowy system przekładni planetarnych, dzięki czemu możesz być pewien jakości i wytrzymałości silnika. Można go łatwo obsługiwać za pomocą dostarczonego sterownika z wystarczająco długim kablem, który zwiększa zasięg sterownika i ogólną użyteczność.

Plusy
 • W zestawie znajduje się płyta montażowa.
 • Posiada łatwy w obsłudze kontroler w formie kierownicy z przełącznikami kołyskowymi do obsługi wyciągarki.
 • Mocny bębnowy mechanizm hamulcowy o dużej dynamice.
Wady
 • Dołączona płyta montażowa nie pasuje do każdego pojazdu i może być konieczne dokupienie osobnej płyty, co w wielu przypadkach jest bardzo prawdopodobne.
 • Bęben wciągarki podtrzymujący linę często się luzuje i trzeba go często dokręcać.

Sprawdź cenę w serwisie Amazon

Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem wyciągarki elektrycznej.

Określ rozmiar swojego samochodu ciężarowego lub SUV

Aby wiedzieć, która wyciągarka będzie najlepiej pasować do Twojego samochodu ciężarowego lub SUV, należy określić rozmiar pojazdu. W ten sposób można dowiedzieć się, jak ciężki jest pojazd i jak mocny jest jego silnik. Na tej podstawie należy dobrać wyciągarkę. Jeżeli masz mniejszy SUV lub samochód ciężarowy, wyciągarka nie powinna być zbyt ciężka. Podobnie nie należy kupować wyciągarki zbyt lekkiej, ponieważ może ona nie spełnić swojego zadania.

Cena

Często warto zwrócić uwagę na cenę. Jak często zamierzasz używać wyciągarki i w jak ekstremalnych sytuacjach będziesz z niej korzystać? Jeżeli zamierzasz używać wyciągarki do prostych zadań, takich jak przeciąganie lekkich części, być może nie będziesz musiał wybierać droższej wersji. Jeśli jednak zamierzasz używać jej w lesie do ekstremalnej jazdy, możesz potrzebować wyciągarki wysokiej jakości, ponieważ nie chcesz, aby rozpadła się ona w środku lasu.

Gdzie kupić wyciągarkę

W związku z tym, że w przypadku, gdy nie mamy możliwości skorzystania z usług firmy, to nie musimy się martwić o to, czy uda nam się dotrzeć do ekskluzywnych sklepów, w których można znaleźć konkretną markę. W związku z tym, że nie jest to jedyny sposób, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, w jaki sposób można uzyskać więcej informacji na temat tego, w jaki sposób można uzyskać więcej informacji. W związku z tym, że jest to produkt, który można kupić w sklepie internetowym, można go kupić na wiele sposobów.

Dostęp do części zamiennych

Warto sprawdzić, jak łatwo można dostać części zamienne do wyciągarki, jeśli ulegnie ona awarii. Nie chcesz przecież kupić wyciągarki, której jedna mała część uległa awarii, a ty nie możesz kupić nowej i musisz wymienić całą wyciągarkę. Sprawdź, czy firma ma siedzibę w Twoim kraju i zapytaj, jak szybko możesz otrzymać części zamienne.

Gwarancja

Przed zakupem kabestanu warto sprawdzić, na jak długi okres czasu otrzymasz gwarancję. Większość wyciągarek z naszej listy posiada gwarancję na okres od 2 do 5 lat i naprawdę warto wziąć to pod uwagę przy sprawdzaniu ceny. Im dłuższą gwarancję daje producent, tym bardziej jest pewny swojego produktu, co może mieć wpływ na jego jakość.

Części i akcesoria

Podstawowym przedmiotem może być wyciągarka, jednak można dodatkowo chcieć wyprodukować inne akcesoria, które mogą okazać się kluczowe podczas używania wyciągarki. Para rękawic również może okazać się przydatna, głównie podczas pracy z liną stalową. Dzięki temu, że można zmieniać kierunek ciągnięcia bez traumatycznych przeżyć, nie trzeba się martwić o to, gdzie znajduje się wyciągarka. Jest to niezbędny akcent, zwłaszcza gdy potrzebne są dwa punkty przyłączeniowe.

2 główne typy wyciągarek

Istnieją dwa główne typy kabestanów. Są to kabestany hydrauliczne i elektryczne, które opisaliśmy na powyższej liście. Oba rodzaje kabestanów działają w różny sposób. To tak, jakby porównać elektryczny układ kierowniczy z hydraulicznym wspomaganiem opartym na pompie. Kabestan hydrauliczny opiera się na pompie. Sama pompa zasilana jest przez silnik, podobnie jak pompa wspomagania układu kierowniczego.

Natomiast wyciągarka ze wspomaganiem elektrycznym opiera się na silniku zasilanym z akumulatora 12 V, często pochodzącego z samochodu lub pojazdu ATV/UTV. W ten sposób silnik jest odciążony od dostarczania mocy do kabestanu, dzięki czemu silnik nie jest obciążony.

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Pompa hydrauliczna może mieć większą moc niż kabestan elektryczny, ale tylko wtedy, gdy silnik jest odpalony i co najważniejsze na tyle mocny, aby wystarczyło go na inne rzeczy. Wyciągarka elektryczna ma własny silnik jako źródło zasilania i potrzebuje energii ze sprawnego akumulatora. Jeśli akumulator jest słaby, wyciągarka elektryczna może nie być w stanie w pełni pracować. W tym artykule wymieniliśmy wyciągarki elektryczne, ale warto dowiedzieć się nieco o obu tych modelach.

Kabestany elektryczne

Jak wspomniano wcześniej, kabestany elektryczne są całkowicie zależne od energii elektrycznej. Mają one własne silniki zamontowane w kabestanie. Silnik jest zasilany z akumulatora samochodu. Zaletą kabestanów elektrycznych jest to, że nie pobierają one energii z silnika za pośrednictwem pompy, co odciąża silnik. Wadą natomiast jest to, że ponieważ wyciągarki elektryczne są zasilane z akumulatora, akumulator, z którego pobierają energię, powinien być mocny i zdrowy oraz zdolny do uwolnienia dużej ilości energii potrzebnej wyciągarce. Jeśli akumulator jest niesprawny, kabestan przestanie działać.
Jednak jedną z największych zalet wyciągarek elektrycznych jest to, że w błotnistym i trudnym terenie, jeśli silnik padnie i nie będzie chciał się uruchomić, wyciągarka elektryczna nadal będzie działać i pomoże Ci wydostać samochód z niebezpieczeństwa. Ponadto wyciągarki elektryczne są tańsze od hydraulicznych, a w zależności od silnika mają taką samą moc jak wyciągarki hydrauliczne.

Wciągarki hydrauliczne

Jeśli chodzi o kabestany hydrauliczne, to były one powszechnie używane w czasach, gdy nie było jeszcze kabestanów elektrycznych. Kabestany te czerpią moc z silnika. Są one wyposażone w specjalną pompę z kołem pasowym. Koło pasowe jest połączone z silnikiem za pomocą paska, podobnie jak pompy hydraulicznego wspomagania kierownicy. Pompy te zawierają specjalny płyn, który jest przepychany przez przewody aż do kabestanu. W ten sposób wciągarka uzyskuje swoją moc. Jednak mimo dużej mocy, kabestany te są całkowicie zależne od silnika.
Tego typu kabestany są najczęściej spotykane w dużych samochodach ciężarowych, a mimo to wiele samochodów i pojazdów jest wyposażonych w kabestany hydrauliczne.

Różne rodzaje lin do kabestanów

Zanim wybierzesz się po wyciągarkę do swojego samochodu, lepiej jest poznać rodzaje lin do wyciągarek. Istnieją dwa główne rodzaje. Liny stalowe i obecnie bardziej popularne liny syntetyczne.

Liny stalowe

Liny stalowe są wykonywane ze stali i są stosowane od wielu lat. Liny te są nadal szeroko stosowane. Są one najbardziej niezawodnym typem lin nie tylko do wciągarek, ale także do innych zastosowań. Wcześniej problem z tymi kablami polegał na tym, że zaczynały one rdzewieć wkrótce po zetknięciu z wodą. To szybko powodowało, że liny stawały się słabe. Jednak obecnie, dzięki postępowi, do produkcji kabli używa się specjalnych mieszanek stali, które zapobiegają rdzewieniu i korozji kabli stalowych.

Liny na bazie syntetyków

Tego typu liny zostały wprowadzone na rynek niedawno i szybko zyskują na popularności. Liny te są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, które jest w stanie wytrzymać ekstremalne ciśnienie, wystarczające do zastosowania w wyciągarkach. Można więc śmiało powiedzieć, że liny syntetyczne mogą być również dobrą alternatywą dla lin stalowych, ponieważ liny syntetyczne nie rdzewieją i nie gniją oraz pozostają nienaruszone nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Podsumowanie

Podsumowując ten artykuł, wyciągarki o dużej wytrzymałości są droższe, ale nie oznacza to, że będą pasować do konkretnego pojazdu. Bardzo ważne jest, aby znać wagę i rozmiar swojego samochodu, a także cel zakupu wyciągarki. Pamiętając o tych czynnikach, zakup odpowiedniej wyciągarki to bułka z masłem.