Jak usunąć zapach skunksa z samochodu (z zewnątrz i wewnątrz)

Jak usunąć zapach skunksa z samochodu (z zewnątrz i wewnątrz)

Skunksy mogą wyglądać słodko i przytulnie, ale wydzielają szkodliwy zapach, który zwali Cię z nóg. Jeśli masz nieszczęście przejechać jednego na drodze, możesz spodziewać się niezapomnianego smrodu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Jeśli będziesz działać szybko, możesz dowiedzieć się, jak usunąć zapach skunksa z samochodu.

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, jeśli masz do czynienia z nieprzyjemnym zapachem skunksa na zewnątrz lub w podwoziu samochodu. Przedstawiamy także wskazówki dotyczące usuwania zapachu skunksa z wnętrza samochodu.

Spis treści pokaż Jak usunąć zapach skunksa z zewnątrz samochodu 1. Przygotuj roztwór czyszczący 2. Spryskaj zaatakowane miejsca 3. Spłucz i osusz samochód Jak usunąć zapach skunksa z podwozia? 1. Użyj węgla drzewnego 2. Spryskaj samochód roztworem 3. Spłucz do czysta Jak usunąć zapach skunksa z wnętrza samochodu 1. Przygotuj roztwór czyszczący 2. Wyczyść fotele 3. Użyj dezodorantu do dywanów

Jak usunąć zapach skunksa z zewnątrz samochodu

1. Przygotuj roztwór czyszczący

Typowe mydło i woda lub zwykły roztwór do mycia samochodu tym razem po prostu nie wystarczą. Gdy masz do czynienia z zapachem skunksa, potrzebujesz czegoś o dużej mocy.

Weź butelkę z rozpylaczem i napełnij ją destylowanym octem oraz płynem do mycia naczyń. Upewnij się, że dobrze wymieszałeś roztwór.

2. Spryskaj zaatakowane miejsca

Zacznij od opon, ponieważ prawdopodobnie miały one bezpośredni kontakt ze skunksem. Energicznie spryskać i umyć opony.

Im większy kontakt skunksa z pojazdem, tym więcej czyszczenia trzeba będzie wykonać. Nie ma jednak powodu, aby stosować ten roztwór wszędzie tam, gdzie nie doszło do kontaktu. Te części samochodu można umyć normalnie.

3. Spłukać i osuszyć samochód

Po pokryciu wszystkich dotkniętych obszarów można przystąpić do spłukiwania za pomocą węża lub myjki ciśnieniowej. Weź czystą ściereczkę z mikrofibry i wysusz samochód, aby uniknąć plam wody.

Odczekaj około godziny, aby sprawdzić, jaki jest zapach. Jeśli nadal czuć zapach skunksa na samochodzie, trzeba będzie powtórzyć powyższe czynności, aż do uzyskania lepszego zapachu.

Jak usunąć zapach skunksa z podwozia?

1. Użyj węgla drzewnego

Gdy przejedziesz po skunksie, opony to tylko jeden punkt kontaktu. Najprawdopodobniej również podwozie Twojego samochodu zostało pokryte sporą dawką zapachu skunksa. Dotarcie do podwozia może być jednak trudne.

Jeśli masz czas, podłóż pod samochód plandekę i rozłóż na niej węgiel drzewny. Węgiel drzewny powinien pomóc wchłonąć część zapachu z samochodu.

2. Spryskaj samochód roztworem

Jeśli nie masz czasu na czekanie, możesz użyć tego samego roztworu czyszczącego, który przygotowałeś do czyszczenia wnętrza samochodu. Spryskaj podwozie octem i mydłem do naczyń.

Upewnij się, że jest ono dobrze pokryte. Być może trzeba będzie powtórzyć tę czynność kilka razy, aby upewnić się, że wszystkie części zostały pokryte preparatem.

3. Spłucz do czysta

Spłucz cały obszar do czysta. Będzie to wymagało nieco więcej wysiłku, a może nawet zmusi Cię do wejścia pod samochód.

Jeśli po zakończeniu czyszczenia zapach będzie się utrzymywał, trzeba będzie spróbować ponownie. Zapach skunksa może utrzymywać się przez długi czas i nie zniknie samoistnie.

Jak usunąć zapach skunksa z wnętrza samochodu

1. Przygotować roztwór czyszczący

Gdy zapach na zewnątrz samochodu staje się zbyt silny, przenika do wnętrza pojazdu. Jednak czyszczenie wnętrza wymaga sporządzenia specjalnego roztworu przeznaczonego do tapicerki.

Jeśli w samochodzie znajdują się siedzenia z tkaniny, należy użyć octu zmieszanego z wodą w butelce z rozpylaczem. Jeśli masz siedzenia skórzane lub winylowe, zmieszaj ocet z olejem lnianym. Nie należy mieszać wody z tą miksturą.

2. Czyszczenie foteli

W przypadku siedzeń z tkaniny możesz bezpośrednio spryskać materiał mgiełką. Nie zapomnij spryskać nim także dywanu. Pozwól, aby roztwór pozostał na kilka minut, a następnie wytrzyj go czystą ściereczką z mikrofibry. Nie wcieraj roztworu do sucha, lecz go rozprowadź. Pocieranie może spowodować, że zapach wniknie głębiej w tkaninę.

W przypadku siedzeń skórzanych lub winylowych należy rozpylić roztwór na ręcznik, a nie bezpośrednio na materiał. Po odczekaniu chwili można wytrzeć siedzenia do sucha innym ręcznikiem.

Być może trzeba będzie powtórzyć ten proces kilka razy, zanim zapach zacznie się rozchodzić. W wielu przypadkach wystarczą dwa razy, aby wnętrze samochodu znów stało się znośne.

3. Użyj dezodorantu do dywanów

Jeśli zapach przeniknął do dywanu samochodu, możesz kupić komercyjny dezodorant, który sprawi, że będzie on lepiej pachniał. Niektóre z nich po prostu maskują zapachy i nie sprawdzą się w przypadku zapachu skunksa. Zamiast tego należy poszukać takiego, który neutralizuje zapach.

Zaletą dezodorantu do dywanów jest to, że można go również stosować do tapicerki materiałowej. Aby szybko pozbyć się zapachu skunksa, użyj niewielkiej ilości dezodorantu jako dodatku do innych metod czyszczenia.